imię dla dziewczynki

Krótkie czy długie. Jakie imię dla dziewczynki?

5 (100%) 1 vote

Pojawienie się nowego członka rodziny sprawia, że już od samego początku zastanawiamy się, jakie imię nadać dziecku. Wybór odpowiedniego imienia nie należy do najprostszych, ponieważ imię towarzyszy nam do końca życia. Według wielu osób odpowiednio dobrane imię w pewien sposób określa też tożsamość danej osoby.

Idealne imię dla dziewczynki

Imiona żeńskie zwykle sprawiają mniej kłopotów przyszłym rodzicom, chociażby z tego względu, że jest ich bardzo dużo. Wybierając imiona żeńskie, nie powinniśmy poddawać się presji otoczona, co niestety bardzo często się zdarza. W większości rodzin, podczas wyboru imienia dla nowego członka rodziny, chcą uczestniczyć wszyscy: dziadkowie, rodzeństwo. Jednak miejmy na uwadze, że za kilka lat to imię będzie miało ogromne znaczenia dla jego samopoczucia, a często też dla komfortu psychicznego. Nigdy nie należy wybierać imion pod wpływem emocji czy aktualnej mody.

Nie kieruj się zagraniczną modą

Wybierając imiona dziewczynek, bardzo często rodzice kierują się imionami zapożyczonymi z języka obcego, a tu z kolei niezwykle często wybrane imię zupełnie nie pasują do typowo polskiego nazwiska. Nie wybierajmy więc imion dla dziewczynek, które zaczerpnięte są z modnych filmów czy ulubionych seriali. Takie pomysły zwykle kończą się porażką, a sam efekt jest dziwaczny, a nawet śmieszny. Ponadto dzieci narażane są na szyderstwa ze strony rówieśników, którzy poruszają temat ich zagranicznych imion. Pamiętajmy, że w tych kwestiach dzieci są bezlitosne.

Tradycyjne czy nowoczesne imiona dziewczynek

To, jakie imię wybierzemy dla dziewczynki, zależy od naszych preferencji, jednak należy wskazać, że również w przypadku długości imion żeńskich zostały poczynione pewne badania. Według nich, osoby mające te najbardziej powszechne imiona żeńskie, jak np. Basia, Maria, Anna, mają dużo większe szanse na szybsze znalezienie pracy w przyszłości. Co więcej, dziewczynki o takich imionach postrzegane są w życiu dorosłym jako osoby silne i aktywne. Według wielu danych tradycyjne imię pomaga w karierze zawodowej, a także w kontaktach międzyludzkich.

Krótkie czy długie imię dla dziewczynki?

Imiona żeńskie mogą być zarówno krótkie, jak i długie. Często rodzice nadają dziecku długie imię, które później pieszczotliwie skracają. Według badań, na przyszły sukces danej osoby ma też wpływ długość imienia. Tu pod uwagę zazwyczaj bierze się zarówno liczbę liter, jak i sylab. Z niektórych badan wynika, że np. kobiety, które noszą imiona posiadające męskie odpowiedniki, mają duże większe szanse na karierę np. w sądownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *